Приблизително време за четене: 53 sec
За да изберете най-правилното за Вас решение, в следващите редове сме представили накратко едни от най-качествените и популярни програми.
Audacity
Audacity е може би най-разпространеният безплатен аудио редактор. Той представлява софтуер с отворен код (open source), разполага с опции за осъществяване на базов запис, както и с такива за високо качествено редактиране. Използва се от много потребители, сформирали около себе си взаимопомагаща си общност.
Ocenaudio
Потребителският интерфейс на Ocenaudio е логичен и лесен за употреба. Тази програма е подходящ за хора, които в процеса на своята работа, трябва да редактират и анализират аудио файлове бързо и без допълнителни усилия.
Presonus Studio One
Presonus Studio One има две версии: безплатна и платена. Приложението разполага с богата гама от функционалности, което го прави малко по-трудно за употреба от хора без опит с подобни програми. Но ако се научите да работите с нея, Вие ще можете да обработвате аудио файловете си, като професионалисти.
TwistedWave (beta)
TwistedWave е онлайн инструмент. Той Ви дава възможност да сваляте и редактирате аудио файлове от Soundcloud, като получените резултати можете да запазвате в Google Drive.
Wavosaur
Wavosaur също е безплатен инструмент. С него можете да обработвате файлове във wav и mp3 формат. Софтуерът не изисква инсталация или вписване в регистър.
Разбира се, на пазара и в интернет пространството можете да намерите още много аудио редактори, но това са едни от най-предпочитаните. Освен това, те могат да бъдат използвани с комерсиална или бизнес цел.
Източник: http://www.articulate.com/rapid-elearning/7-free-audio-editors-e-learning-courses/ .